Aktivity pro členky

Veškeré aktivity a plánované akce jsou pravidelně upřesňovány v průběhu celého roku. Podrobnější informace naleznete vždy v aktuálním ŽAPodaji.

Pondělí:

Ergoterapie
Každé pondělí kromě svátků se v zasedací místnosti scházejí od 13ti hodin cca do 16,00 hodin ty, které mají rády ruční práce. Vyrábíme drobné dárkové předměty sobě pro radost a také pro účely charitativních prodejů. Výtěžek z prodeje použijeme jako Klubovou dotaci při každoročním setkání s bratislavskými Venušemi.  Drobná práce Vašich dovedných rukou je také prezentací Klubu. Přijďte, čeká Vás nejen zábavná práce, ale i ochutnávka dobrot, které příchozí přinesou ke kávě nebo čaji.

Úterý:

Členské schůzky, kavárnička v Chabrech

Na členských schůzkách se scházíme pravidelně každé poslední úterý v měsíci (pokud na tento den nevychází svátek, nebo v té době nejsme na rekondičním pobytu)  v zapůjčených prostorách Českobratrské církve evangelické v Praze 6, Zikmunda Wintra 15.

Od roku 2019 začínají schůzky vždy v 16:00 hodin - 21.5., 25.6., 17.9., 29.10., 26.11., 9.12. (tradiční předvánoční setkání).

Na schůzkách se dozvíme jednak aktuální dění, zhodnotíme uplynulé akce a seznámíme se s akcemi, které nás čekají v nejbližší době.

Součástí schůzek je také přednáška nejen z oboru zdravotnictví.

Žádáme Vás o spolupráci při výběru přednášejících. Máte-li přání dozvědět se něco, co Vás zajímá, řekněte nám o tom, budeme se snažit získat kvalitní přednášející.

Pokud nastane změna termínu konání schůzky, budete včas informovány na předcházející schůzce.

Před nebo po skončení členské schůzky máte možnost si zakoupit vstupenku do divadla. Vstupenky nabízí Jana Bednaříková – tel.: 777 141 486 za sponzorovanou cenu. Pro členku ŽAP za 50,- Kč, pro rodinného příslušníka za 100,- Kč. Vstupenky jsou do divadla Na Vinohradech, U Hasičů a Na Fidlovačce.

Kavárnička v Chabrech

Setkávání se v Chabrech se stalo už tradicí. Stejně jako v minulých letech se budeme vídat vždy třetí úterý v měsíci, abychom si pověděly své zážitky uplynulých dnů, abychom odlehčily stolům, které se pod dorty, pečivem a jinými dobrotami prohýbají.

V letošním roce se kulatých a půlkulatých výročí dožije celá řada přítelkyň. S těmi, které budou mít zájem, je společně vesele oslavíme. Na setkání jubilantek máme hezké vzpomínky.

Připomínáme současnou dopravu do Chaber:
K Metru C – Kobylisy jedou tramvaje č. 10, 17 a 3. Přestup na autobus č. 162 – vystoupit v Chabrech – stanice „Do Rybníčků“ a cca 50 m zpátky je Sokolovna, kde se kavárnička nachází.

Čtvrtek:

Protaj-či se ke zdraví
Zveme naše členky na cvičení tai-chi. Každý čtvrtek od 16,30 – 18,00 hodin v  tělocvičně T3,  hlavní budova Sokola -Újezd 452/42, Praha 1 – Malá Strana. Cvičení pořádá Aliance žen s rakovinou prsu a je pro naše členky zdarma.

Plavání
V bazénu ve Středním odborném učilišti na Jarově, a to od 14:30 do 15:15 hod.
Spojení: od metra B Vysočanská autobusem č. 177, 183 a 195 do stanice Spojovací nebo tramvají č. 9  na konečnou zastávku Spojovací.

Sponzorovanou platbu za používání bazénu budeme vybírat v částce 350,- Kč na lednové a červnové schůzce.

V době svátků a prázdnin cvičení a plavání odpadá.

Výšlapy a kulturní akce:
11. května - po stopách císaře Karla IV.

4. června - palácové zahrady pod Pražským hradem

2. července - Čapí hnízdo

Květinový den:
Uskuteční se ve středu 15.5.2019. Očekáváme velkou pomoc od členek.

Rekondiční pobyty:

1.

PUTIM, penzion Putim

10.-17. dubna

Cena pro členku ŽAP bude 3000,- Kč.

Bližší podrobnosti najdete na přihlášce.

2.

SEZIMOVO ÚSTÍ, hotel MAS
27.5. - 2.6.2019
Cena pro členku ŽAP 4000,- Kč.
Bližší podrobnosti najdete na přihlášce.

3.
ŽELEZNÁ RUDA, hotel ENGADIN
7.-14. září
Přihlášky na tuto rekondici dostanete na členské schůzce v květnu. Platit se bude před prázdninami – blíže na přihlášce.

Setkání s VENUŠEMI: Tatranská Lomnica - URAN
           Termín: 22.9.-28.9.2019
           Cena pro členku ŽAP: bude upřesněna
Přihlášky budou k dispozici na červnové schůzce.