Český den proti rakovině 2013

04.06.2013 12:33

15. květen byl v našich diářích s velkým předstihem výrazně označen. Přichystaly jsme se jako vždy důkladně. Vždyť úspěsně nabídnout a prodat téměř 20 000 kytiček není jen tak. Je pravda, že na akci jsme nebyly samy, pomáhali nám studenti ze škol, kde provádíme edukační přednášky prevence rakoviny prsu. Tato symbióza je velmi prospěšná pro obě strany a můžeme ji ostatním jen vřele doporučit.

Klub ŽAP Praha pomáhá onkologicky nemocným již 20 let a je jistě pěkné, že aktivní členkou i prodejkyní kytiček byla i letos paní Karolínka Schmidová, která ve svých 90ti letech může být inspirací pro dobrovolnickou činnost všem, kteří ještě váhají pomoci.

Při své cestě s kytičkami jsme se setkaly s originální nabídkou hospody U Velasů na Zličíně:

„DNES JE TAK NÁDHERNÝ DEN
TAK PROČ HO NEVIDĚT DVAKRÁT!“

My bychom, upřímně řečeno, byly rády, kdyby nám lidé 2x více přispívali, ale i tak jsme byly spokojené – vždyť průměr 30 Kč na kytičku, kterého dosáhly některé dvojice, byl skvělý!
Spokojené jsme byly i proto, že díky popularitě této sbírky jsme se nesetkaly s žádnou negativní reakcí.

Klub ŽAP zdraví všechny zúčastněné