Aktivity pro členky

Veškeré aktivity a plánované akce jsou pravidelně upřesňovány v průběhu celého roku. Podrobnější informace naleznete vždy v aktuálním ŽAPodaji.

Pondělí:

Ergoterapie
Každé pondělí kromě svátků se v zasedací místnosti scházejí od 13ti hodin cca do 16,00 hodin ty, které mají rády ruční práce. Vyrábíme drobné dárkové předměty sobě pro radost a také pro účely charitativních sbírek. Výtěžek z prodeje použijeme jako Klubovou dotaci při každoročním setkání s bratislavskými Venušemi.  Drobná práce Vašich dovedných rukou je také prezentací Klubu. Přijďte, čeká Vás nejen zábavná práce, ale i ochutnávka dobrot, které příchozí přinesou ke kávě nebo čaji.

Úterý:

Členské schůzky , kavárnička v Chabrech

Na členských schůzkách se scházíme pravidelně každé poslední úterý v měsíci (pokud na tento den nevychází svátek, nebo v té době nejsme na rekondičním pobytu)  v zapůjčených prostorách Českobratrské církve evangelické v Praze 6, Zikmunda Wintra 15.

Schůzka začíná vždy v 15,30 hodin.

Na schůzkách se dozvíme jednak aktuální dění, zhodnotíme uplynulé akce a seznámíme se s akcemi, které nás čekají v nejbližší době.

Součástí schůzek je také přednáška nejen z oboru zdravotnictví.

V únoru je výroční členská chůze.

Žádáme Vás o spolupráci při výběru přednášejících. Máte-li přání dozvědět se něco, co Vás zajímá, řekněte nám o tom, budeme se snažit získat kvalitní přednášející.

Členské schůzky v roce 2017 jsou plánovány:

31.ledna, 28.února = výroční, 28.března, 25.dubna, 30.května, 27.června, 26.září, 31.října, 28.listopadu. V prosinci se dne 11.12. uskuteční již tradiční vánoční setkání členek a hostů.

Pokud nastane změna termínu konání schůzky, budete včas informovány na předcházející schůzce.

Před nebo po skončení členské schůzky máte možnost si zakoupit vstupenku do divadla. Vstupenky nabízí Jana Bednaříková – tel.: 777 141 486 za sponzorovanou cenu. Pro členku ŽAP za 50,- Kč, pro rodinného příslušníka za 100,- Kč. Vstupenky jsou do Městských divadel pražských, do divadla Na Vinohradech, U Hasičů a Na Fidlovačce.

Kavárnička v Chabrech

Setkávání se v Chabrech se stalo už tradicí. A tak i v roce 2017 se budeme vídat vždy třetí úterý v měsíci, abychom si pověděly své zážitky uplynulých dnů, abychom odlehčily stolům, které se pod dorty, pečivem a jinými dobrotami prohýbají.

V letošním roce se kulatých a půlkulatých výročí dožije celá řada přítelkyň. S těmi, které budou mít zájem, je společně vesele oslavíme. Na setkání jubilantek máme hezké vzpomínky.

Připomínáme současnou dopravu do Chaber:
K Metru C – Kobylisy jedou tramvaje č. 10, 17 a 3. Přestup na autobus č. 162 – vystoupit v Chabrech – stanice „Do Rybníčků“ a cca 50 m zpátky je Sokolovna, kde se kavárnička nachází.

Středa:

Cvičení

Nepřijdete „zkrátka“. Cvičení bude pokračovat v nám dobře známé tělocvičně ve speciální škole Moskevská 29, Praha 10 – Vršovice od 15,30 hod. v lichém týdnu pod vedením Hanky Jankové.

Čtvrtek:

Protaj- či se ke zdraví
Zveme naše členky na cvičení tai-chi. Každý čtvrtek od 16,30 – 18,00 hodin v  tělocvičně T3 ,  hlavní budova Sokola -Újezd 452/42, Praha 1 – Malá Strana. Cvičení pořádá Aliance žen s rakovinou prsu a je pro naše členky zdarma.

Plavání
V bazénu ve Středním odborném učilišti na Jarově
Spojení: od metra B Vysočanská autobusem č. 177, 183 a 195 do stanice Spojovací nebo tramvají č. 9  na konečnou zastávku Spojovací.

1. skupina: 14,30 – 15,15 hod.
  2. skupina: 15,15 – 16,00 hod.

Sponzorovanou platbu za používání bazénu budeme vybírat v částce 350,- Kč na lednové a červnové schůzce.

V době svátků a prázdnin cvičení a plavání odpadá.

Výšlapy a kulturní akce:
připravujeme individuelně na členských schůzkách.
První – již tradiční výšlap připravuje Jiřina Neprašová na 4. ledna 2017. Sraz je na stanici metra B – Butovice v 10,00 hod. A kam ? Samozřejmě k Jesličkám!

Květinový den:
Uskuteční se ve středu 10.5.2017. Očekáváme velkou pomoc od členek.

Rekondiční pobyty:

Jarní:  Staré Splavy
           Termín: 17-24.4.2017
           Cena pro členku ŽAP: bude upřesněna v ŽAPodaji
Bližší podrobnosti najdete na přihlášce.

Letní: Nové Město nad Metují
           Termín: 17.-24.4 2017
           Cena pro členku ŽAP: bude upřesněna v ŽAPodaji
Přihlášky obdržíte na březnové schůzce. Na přihlášce budou další informace.

Další: Pavlovice na Vysočině
            Termín: srpen 2017
            Cena pro členku ŽAP: bude upřesněna v ŽAPodaji
Přihlášky na tuto rekondici dostanete na členské schůzce v březnu. Platit se bude před prázdninami – blíže na přihlášce.

Zájezd k moři

Plánujeme na začátek září 2017. Bližší informace se dozvíte na schůzkách.

Setkání s VENUŠEMI: Tatranská Lomnica - URAN
           Termín: 1.-7.10.2017
           Cena pro členku ŽAP: bude upřesněna
Přihlášky budou k dispozici na květnové schůzce.